Daha detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa diyot.net site arama motoruyla ulaşabilirsiniz .
Binlerce konu başlığı , Şemalar PDF kitap ve ders notları .

PIC simülatörü

Mikrodenetleyici tabanlı projelerde genelde proteus isis kullanılıyor ama sadece belli denetleyiciler için yapılan simülatör programları bence daha güvenilir.. Paylaşılan PIC Simülatör Programı ücretsiz ve oldukca gelişmiş bir program 6 adet simülatör seçeneği var. 16F628A, 18F452, 16F877, 18F452 simüle etmek için kullanabilirsiniz.

Örnek sdcc, mikroc pro, hi-tech, c18 kodlarının yanı sıra 6 kartında devre şeması pdf formatında programın kurulu olduğu dizinde bulunuyor..

şemalar: C:Program FilesPicsimLab_0_5_0sharedoc
kodlar: C:Program FilesPicsimLab_0_5_0shareexamples

 

PIC simülatörü ( google çeviri )

Bir süre sonra ben yazılım ile böylece daha doğru, MCU ile oyun oynama zamanı buldum ve proje boyunca bulundu PIC bunu çok umut verici ve öğretim programlama PIC mikro denetleyiciler için çok uygundur düşünün, çünkü bu makalede tanıtmak.

Performans

Şimdiye kadar çeşitli simülatörleri PIC ile tanıştım ve ben KTechlab kadar kullanılan, ancak simülatörü konuştu. Gpsim olsun KTechlab aksine, kendi devre tasarımı, ama geliştiriciler tarafından hazırlanan çeşitli raporlar sağlar değil, CPU 16F628A, 18F452, 16F877 ve 18F452 simüle etmek için kullanabilirsiniz. Yani seçenekleri kapsamlı değil, ama (veya diğerleri) öğrenmede faydalı olması oldukça yeterli. Taklit ederken MCU aynı zamanda çevre birimleri kullanabilirsiniz - USART, EEPROM, WDT, I / O portları ve zamanlayıcılar.

Projenin kendisi PIC olmak üzere iki bölümden oluşur:

PICsimLab - grafiksel ortamda

Resimler - komut satırı simülatörü.

Tabii ki kendi kendine yükleme programı var derlenmiş olmalıdır, hangi HEX formatında olduğunu. Diğer bir deyişle, simülatörü kendisi yeterli değildir, ve size sahip bir derleyici, ister ASM dosyaları GNU PIC Utilities (gpustils) veya C dili (şu anda sadece sid olarak) dosyalara Küçük Aygıt C derleyicisi (Ö.GDM).

Kod neinternacionalizovaný görünüyor, bu yüzden henüz Slovak dile tercüme edilemez, ama öyle olsa bile bir umut olarak bu proje üzerinde düşünmek ve Windows çalıştırılabilir ...

Montaj

Mimarisi i386 ve amd64 için - Projenin ana sayfa balíkyp yeniden Debian sağladığından Kurulum, en azından Debian, pürüzsüz.: Uygun paketi, böylece disk ve çalıştırma (örneğin) indirmek

  dpkg - i picsimlab_0.5.0_amd64.deb

Kusurları tespit edildiği takdirde, bu bağımlılıkları (evet, herhangi bir parametre) yüklemeniz gerekebilir:

  aptitude install

Kurulduktan sonra size grafik laboratuar çalıştırabilirsiniz. Bir komut satırı aracı arıyorsanız, bu nedenle paketidir. Bu kaynak kodu indirip kendi versiyonunu derlemek, ama başarılı olamadı edebilirsin ...

Örnekleri

PICsimLab kendisini her zaman ikisi birlikte altı farklı geliştirme kartlarını sunuyor.

16F628A

Birincil tuşlar ve LED

PIC simülatörü

LCD ekran ve tuş takımı

PIC simülatörü

 

16F877 ve 18F452

Bu iki kurulları aynı, fakat farklı işlemci kullanımı ile:

PIC simülatörü

16F877 ve 18F452

Son iki kurulları aynıdır, bu nedenle tek görüntü:

PIC simülatörü

Kullanmak

Kullanım olsa cahil, çok basit ve küçük bir resim onun açıklaması şaşırtmıyor yardımcı olacaktır olabilir:

PIC simülatörü

1.Enable / güç kaynağı kurulu devre dışı

2.İşlemci sıfırlamak - program baştan başlayacak

3.Eğer tıklayabilirsiniz Düğmeler, (görsel tepki eksik tıklayın)

4.7-segment ekran / diyotlar Toggle

5.ICSP konnektörü tıklayın programı HEX yükleyebilirsiniz.

Sol paneli üzerindeki bu kontroller ek olarak plakalar ve PIC frekansının bir seçimdir ve ekran üstündeki tabii basit bir menü.Menüde ayrıca işlemci programı yüklenebilir, ama aynı zamanda bağlantı noktalarını yapılandırma (seri haberleşme yanı sıra bir programcı) veya basit bir yardım görüntüleyebilir - İngilizce takip, İspanyolca endişe etmeyin.

Size keşfedeceksiniz yol da menü ile yardımcı bir çok örnek geliyor ...

Son

Çok ilginç bir araç gibi görünmek için ilk girişimleri ve kesinlikle denemeye değer. Kesinlikle hatasız, ben, herhangi bir karşılaşmamış olmasına rağmen bu Alpha sürümünü, çünkü şu anda belirlenen sayıda 0.5.

DİRENÇ

POPÜLER KONULAR

PRATİK BİLGİLER

SAĞLAMLIK KONTROLÜ - TESTİ

POPÜLER PROJELER

TEKNOLOJİ SİTELERİ

POPÜLER SİTELER